Náklady

Naše ceny jsou bezkonkurenční a Istanbul je místo, které by jste alespon jednou v životě měli navštívit.
Cestovní balíček za pouhých 79.900 Kč v sobě zahrnuje veškeré náklady spojené s cestou (zpáteční letenka Praha/jiné letiště-Istanbul), zákrokem (vstupní vyšetření, rozbor krve, transplantace, PRP) a pobytem v Istanbulu (hotel se snídaní).

Postup

Transplantace jednobuněčné folikulární jednotky technikou FUE, doba trvání 5 - 6 hodin. Technika používanáDr. Serkanem Ayginem, je jednou z nejúčinnějších a inovativních metod v celé Evropě. Tento typ operace zahrnuje odebírání vlasů za pomoci extrakce folikulárních jednotek z dárcovské oblasti, které jsou pak vybrány a naroubovány do míst, kterámají být zahuštěna nebo zcela pokryta.
Vlasové štěpy jsou odebrány z míst, kde mápacient nejhustší vlasovou kštici a následně jsou nasazeny do miniaturního vpichu v cílovém místě transplantace, kde zarostou do pokožky. Postupem času se zde vytvoří stroupek, vlas vypadne a opětovně začne růst v intervalu od 3-6 měsíců po provedení zákroku (proces opětovného dorůstání je u každého pacienta individuální). Výsledný efekt transplantace je velmi přirozený.
Zákrok se provádí v lokální anestezii. Je jednoduchý, bezbolestný a nezpůsobuje žádné komplikace. V průměru trvá okolo 5-ti hodin, to protože manuální práce je prováděna velmi pečlivě a přesně. Balíček, kromě transplantace, zahrnuje rozbor krve pacienta a dvě lékařské kontroly, které se obvykle provádí jeden den před a jeden po operaci.

Léčba

Zákrok je velmi jednoduchý a neinvazivní. Pacientům, kteří mají velmi pokročilou plešatost, je pro dosažení požadovaného efektu, možné operaci opakovat až 4 krát. Fungují zde základní zákony fyziky, čím větší plocha pleši, tím více potřebujeme implantovaných vlasů, ale s nutností rozdělení na několik dávek. Zákrok můžeme znovu opakovat po uplynutí 12-ti měsíců od prvního zákroku

Proč se rozhodnout pro FUE techniku a ne pro pásovou techniku?
Technika FUE:

  • nezanehcává jizvy a žádné stehy
  • Výsledek je postupný a velmi přirozený
  • Hojení dárcovské oblasti trvá 6-12 dnů
  • Žádné trvalé následky (bolesti, necitlivost, atd.)
  • Minimální poperační bolesti (většinou nepříjemný pocit a větší citlivost v místě zásahu v prvním týdnu od zákroku)

Péče

Co dělat po transplantaci:

Balíček zahrnuje ošetření a obvaz oblasti zákroku.
Nejdůležitější okamžik jsou první 3 dny po operaci, kdy musí být pacient velmi opatrný, aby se nedotýkal oblasti hlavy, kam byly zasazeny nové vlasové kořínky. Oblast se musí nechat v klidu, aby se přenesené vlasové kořínky usadily a dobře zapustily do kůže.
Dr. Serkan dává každému pacientovi po zákroku instrukce a protokol, kterými je potřeba se řídit. Jeden den po zákroku jde pacient na kontrolu na kliniku. Doktor zkontroluje provedený zákrok, převáže rány a určí zda je k požadovanému výsledku u pacienta potřebná další transplantace či ne. Následně je pacient doprovozen na letiště a odlétá se svými vlasy zpátky domů !!!
Až týden po transplantaci je možné pokožku hlavy velmi opatrně umýt speciální šamponovou pěnou (pěna se z lehka nanese na pokožku hlavy a pomocí skleničky s vlažnou vodou lze pěnu smýt, v žádném případě nestírat ručníkem) Většina implantovaných vlasů sama vypadne do prvních třech měsíců po zákroku, avšak vlasový kořínek v pokožce zůstává během následujících pár měsíců (u někoho to může trvat i déle, je to velmi individuální) z pokožky začnou růst nové vlasy. Žádoucí výsledky pozorujeme u pacientů po 6-ti měsících od provedení zákroku.